Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   Hava Kilidi  /  Hücre Tekeri

 
Hava Kilidi Kullanım Alanları Hava Kilidi Modelleri  
 
Hava kilidi, pnömatik iletim sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Hava kilitleri çeşitli granül, dane veya toz halindeki malzemenin silo, bunker, siklon, filtre, mikser gibi yerlerden akışını kontrol eder. Basınç, vakum veya yer çekimi etkisi altındaki malzemenin alındığı ve boşaltıldığı bölgeler arasında hava akışının engellenmesinde hava kilitleri kullanılır. Hava kilidi ürünün düzenli ve kararlı akışını sağlar. Türlerine ve uygulama alanlarına göre hava kilidi, yıldız besleyici, hücre tekeri, döner çarklı verici, rotary vana, rotary valf, rotary valve veya eklüs olarak ta adlandırılır.

 

Hava Kilidi

Hücre Tekeri Uygulama Alanları:

Silo boşaltma, siklon boşaltma, toz toplama, dozajlama, pnömatik taşıma, konveyör bant besleme / boşaltma, helezon besleme / boşaltma, makina, sistem besleme / boşaltma, hammadde dolum, karışım hazırlama, bigbag boşaltma gibi uygulamalar hava kilitlerinin kullanıldığı ugulamalardır. Hava kilidi uygulamaları için tıklayınız.

Hücre Tekeri

 

 

Hava Kilidi Modelleri:

Farklı uygulamlar ve farklı hammaddeler için çeşitli modeller bulunmaktadır. Kullanım yerine göre (silo, siklon, jet filtre, konveyör, havalı taşıma sistemleri vb), aktarılacak malzemeye göre (tozsu, granül, esnek, aşındırıcı, sert vb), ortam şartlarına göre (sıcaklık, nem, korozyon vb) uygun hava kilidi (hucre tekeri) modelleri bulunmaktadır.

Rotary Valf

 

 

Hava Kilidi ile Taşınan Malzemeler

Buğday, un, arpa, yulaf, çavdar, kepek, dane yem, tohum, mısır, nohut, fasulye, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, bakla, bezelye, börülce, soya, susam, pirinç, çeltik, pirinç unu, kuruyemiş, fındık, fıstık, çekirdek, badem, leblebi, ayçekirdeği, antep fıstığı, kabak çekirdeği, pamuk tohumu, ayçiçeği tohumu, tahıl, hububat ürünlerinin tohumları, kestane, kahve, şeker, baharat, darı, tuz, soda, çimento, pvc, kalsit, kömür, kömür tozu, kül, cam tozu, mermer tozu, plastik, polietilen, granül, ağaç talaşı gibi malzemeler hava kilidi ( rotary valf ) ile taşınabilmektedir.

 

 

Endüstriyel Çözümler

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Kullanım Alanları

Hava Kilidi Modelleri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Özel Tasarımlı Makinalar

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.