Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   Akış Kontrol, Yön Klapesi, Diverter Vana

 

 

Akış kontrol klepesi ( diverter ) pnömatik taşıma sistemlerinde toz, granül gibi malzemelerin yönlendirilmesini sağlar. Hem basınç hem de vakum uygulamalarında, yoğun faz ve seyreltik faz taşıma için uygundur. Uygulamaya göre farklı modellerde klepeler bulunmaktadır.

 

Klepe Modelleri

Pantolon Klepe

Pantolon klepeler, üst giriş ağzından gelen malzemeyi iki ayrı çıkışa yönlendirir. Pantalon klape, çelik konstrüksiyon yapıdadır. El ile veya pnömatik aktüatörlü çalışabilmektedir. Gıda ve kimya uygulamaları için paslanmaz çelikten üretilmektedir.

  Pantolon klepe

Pnömatik Hatlar İçin Yönlendirme Vanası

Hava ile malzeme naklinde malzemenin yönlendirilmesini sağlamaktadır. Genellikle Malzemenin silolara dağıtımı sırasında silo üstlerinde kullanılır.

Pnömatik Hat Yön Klepesi

Çift kanallı yönlendirme vanası

Diğer kelepe tiplerine göre boru hattı ve dış ortam arasında iyi bir sızdırmazlık sağlar.Yön vanasının gövdesi ve rotoru pik döküm malzemeden üretilmiştir. Rotor, giriş ve çıkış uçları arasında malzemenin akışını yönlendirir. Rotor içinde iki adet paralel delik bulunmaktadır. 43 derecelik bir dönüş ile akış yönlendirilebilmektedir. Yön vanası, gıda uygulamaları ve aşındırıcı malzemeler için 304 veya 316 paslanmaz çelik malzemeden de üretilmektedir. Böylece klape ömrü uzatılır.

   Pnömatik Hat Yönlendirme Vanası    Vana

Silo Altı Sürgülü Klape

Silo altı sürgülü klepe , bunker ve silo boşaltma amacıyla kullanılmaktadır. Sürgülü klepe elektrik motorlu, pnömatik pistonlu veya elle kontrollü olarak çalıştırılmaktadır. Silo boşaltma ağzına göre farklı bağlantı seçenekleri bulunmaktadır.  

   Silo altı sürgülü klepe

Çok Çıkışlı Yönlendirme Vanası

Pnömatik taşıma sistemlerinde taşınan malzemenin tek noktadan birden çok noktaya yönlendirilmesini sağlar. Aynı vanada 12 adet çıkış bulunabilmektedir.

Multiport pnömatik vana

Elastik Vana

Esnek sıkıştırmalı vana veya pinç vana (pinch valve) olarak ta adlandırılır. Boru hatlarında toz, lif ve parçacıklı malzemelerin geçiş kontrolünde kullanılır. Esnek vananın içerisinden geçen malzemenin takılacağı, sıkışacağı bir yapı bulunmamaktadır. Pinç vananın tıkanma riski yoktur. Sürtünme ve aşınmaya dayanıklıdır. Vana gövdesine basınçlı hava iletilerek, yüksek geri tepme esnekliğine sahip özel üretim hortum manşeti dudak biçiminde bastırılır. Böylece vana kapanır ve %100 sızdırmazlıkla ürün akışı kontrol edilir.

 

Elastik Vana

Atex Uyumlu Vana ve Klepe

Patlayıcı tozların bulunduğu ortamlarda çalışmaya uygun Atex Sertifikalı, Ex Proof özellikli akış kontol vanası. Belirli sıcaklık, statik elektrik, sürtünme vb koşullarda vana ve klepe ile aktarılan toz malzemenin patlama riskine karşı Atex Klepe ve vana üretilmektedir. Atex serisi vanalarda Atex sertifikalı, ex-proof motor, ex-proof piston, ex-proof sensörler kullanılmakta, gövde yapısı, yataklama gibi bileşenleri Atex yönetmeliklerine uygun üretilmektedir.

Atex Klepe Atex Vana
 

 

Endüstriyel Çözümler

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Vidalı Kriko

Özel Tasarımlı Makinalar

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.