Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   Hava Kilidi  /  Hücre Tekeri  Kullanım Alanları

 
Hava Kilidi Kullanım Alanları Hava Kilidi Modelleri  
 
Hücre Tekeri Uygulama Alanları:  

 

Hava Kilidi ile Silo Boşaltma:

Silo, bunker gibi depolama sistemlerinin altına konulan hücre tekeri, kontrollü boşaltmayı sağlar. Ürünlerin helezon, konveyör, mikser gibi diğer ekipmanlara aktarır

 

 

Hava Kilidi ile Siklon Boşaltma:

Siklon altına yerleştirilen hava kilidi, vakum veya basınç ile siklona aktarılan malzemenin siklon altından boşaltılmasını sağlar.

 

 

Hava Kilidi ile Toz Toplama Uygulaması:

Toz toplama sistemleri , filtre, filtreleme uygulamalarında toz, kül, talaş, elyaf gibi malzemelerin jet pulse filtre altından alınması için kullanılır. Toz toplama jet filtresi altına yerleştirilerek tozun boşaltılmasını sağlar

 

 

Hava Kilidi ile Dozajlama:

Silo veya bunker altına konulan hücre tekerinin dönüş hızının kontrolü ile hacimsel (volumetrik) dozajlama yapılır. Mikser, karıştırıcı gibi cihazlara dolum yapılacak katı malzemelerin karışım oranlarının ayarlanmasında kullanılır.

 

 

Pnömatik Taşımada Hava Kilidi:

Siklon, silo veya bunker altına yerleştirilen eklüs, malzemenin pnömatik taşıma hattına verilmesini sağlar. Bu boru hattındaki hava akımı ile dane yapılı malzeme istenilen yere taşınır.

 

 

Hava Kilidi ile Konveyör Bant Besleme / Boşaltma:
Konveyör bant tipi hammadde taşıma ekipmanlarının malzeme giriş veya çıkışlarına yerleştirilerek kullanılır. Konveyör bant ile hava kaçağının önlenmesini, konveyöre girecek malzemenin akış kontrolünü sağlar

 

 

Hava Kilidi ile Helezon Besleme / Boşaltma:

Helezon tipi hammadde taşıma ekipmanlarının malzeme giriş veya çıkışlarına yerleştirilerek kullanılır. Helezon ile hava kaçağının önlenmesini, helezonlara girecek malzemenin akış kontrolünü sağlar

 

 

Hava Kilidi ile Makina, Sistem Besleme / Boşaltma:

Çeşitli endüstriyel proseslerde hammadde işleme makinalarına yüklenecek malzemenin kontrollü olarak doldurulması veya boşaltılması hücre tekeri ile sağlanır. Pişirme, yıkama, yüzey kaplama, öğütme, karıştırma gibi işlemlerin yapıldığı kapalı tankların girişine ve çıkışına yerleştirilen yıldız besleyiciler sistemin ortam koşullarından izole edilmesini sağlar.

 

 

Hava Kilidi ile Hammadde Dolum:

Çeşitli hammaddelerin çuval, bigbag, tank ve konteynerlere  hacimsel olarak ölçülerek dolumunda hava kilidi kullanılmaktadır.

 

 

 
   

 

 

Hava Kilidi İle Taşınan Bazı Malzemeler

Buğday, un, arpa, yulaf, çavdar, kepek, dane yem, tohum, mısır, nohut, fasulye, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, bakla, bezelye, börülce, soya, susam, pirinç, çeltik, pirinç unu, kuruyemiş, fındık, fıstık, çekirdek, badem, leblebi, ayçekirdeği, antep fıstığı, kabak çekirdeği, pamuk tohumu, ayçiçeği tohumu, tahıl, hububat ürünlerinin tohumları, kestane, kahve, şeker, baharat, darı, tuz, soda, çimento, kalsit, kömür, kömür tozu, kül, cam tozu, pvc, perlit, mermer tozu, plastik, polietilen, granül, ağaç talaşı gibi malzemeler hava kilidi ( rotary valf ) ile taşınabilmektedir.

 

 

Endüstriyel Çözümler

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Kullanım Alanları

Hava Kilidi Modelleri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Özel Tasarımlı Makinalar

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.