Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   Silo Ekipmanları

 

 

Siloların görevlerini sorunsuzca görmeleri için çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır. Silo içerisindeki hammaddenin seviyesi, sıcaklığı sensörler yardımıyla ölçülür. Silo dolumu sırasında jet filtre ile pnömatik havasının tozu toplanır. Silo içerisindeki hammadde klepe ve helezon gibi boşaltma ekipmanları yardımıyla tahliye edilir. Malzeme akışını kolaylaştırmak için havalandırma sistemi kullanılır. Siloların güvenliği için sisteme kontrol cihazları ve alarm takılabilmektedir.
 

 

Silo filtresi seviye şalteri klepe helezon emniyet valfi

Jet Filtre

Çimento silosu filtresi

 

 


Silo Seviye ŞalteriSilo seviye göstergesi veya silo seviye sensörü olarak ta adlandırılır. Silo içerisindeki hammaddenin dolum seviyesini kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Seviye şalteri üzerinde bulunan palet sürekli dönmektedir. Malzeme bulunmadığında rahatlıkla dönen palet, malzemeye temas ettiğinde dönememekte ve durmaktadır. Şalterdeki bu dönme hareketinin takibi ile silonun doluluğu ölçülmektedir.

Seviye şalteri genellikle silonun alt ve üst seviyelerini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır.
Silo seviye şalteri silo seviye göstergesi Silo seviye göstergesi, seviye şalteriSilo Emniyet ValfiSilo emniyet valfi, silo içerisinde oluşabilecek aşırı basınçlı havanın tahliye edilmesinde amacıyla kullanılmaktadır. Silobas veya pnömatik taşıma sistemleri ile doldurulan silolarda oluşabilecek aşırı basıncı engellemekte, silo ve diğer ekipmanlarda hasar oluşmasını önlemektedir.


Silo basınç emniyet valfi

 

 

Basınç SensörüSilo içerisindeki basıncın ölçümünü yapmak amacıyla kullanılır. Siloya pnömatik olarak malzeme yüklenmesi sırasında içerideki basıncın takip edilmesini, aşırı basınçlarda gerekli önlemlerin alınmasını sağlar. Silo basınç sensörü, sayısal bir gösterge cihazına bağlanabileceği gibi analog sinyal çıkışı ile otomasyona bağlanabilmektedir.

Silo basınçsensörü

Silo Havalandırma SistemiSilo içerisindeki hammaddenin akışını kolaylaştırmak için silonun alt konik kısmına hava jetleri yardımı ile basınçlı hava verilmektedir. Air pad adı da verilen akışkanlaştırıcı jetler basınçlı havanın yüksek hızla silo içerisine girmesini sağlamakta, malzemenin akışını kolaylaştırmaktadır.Silo Akışkanlaştırıcı Jet


Silo Akışkanlaştırıcı Jet

Silo Altı Kelebek KlepeSilonun altına yerleştirilen kelebek klepe malzemenin akışını kontrol etmektedir.


Silo kelebek klepe

Silo Boşaltma HelezonuSilo helezonuu, siloda bulunan malzemenin istenilen yere aktarılmasını sağlamaktadır.

Hava KilidiHava kilitleri silo içerisindeki toz hammaddenin kontrollü olarak boşaltılmasını sağlamaktadır.
Silo Boşaltma Sistemleri

Titreşim KoniğiTitreşim koniği, vibrasyon koniği, rotoflow veya bin activator (bin aktivatör) olarak ta adlandırılır. Titreşim yoluyla malzemenin silodan akıtılmasını sağlamaktadır. Özellikle akışkanlığı zor olan ince toz veya granül halindeki malzemelerin silodan boşaltılmasını kolaylaştırmaktadır.

Vibrasyon Koniği Rotoflow Titreşimli silo boşaltıcı

Vibrasyon Koniği Rotoflow Titreşimli silo boşaltıcı

Silo Kontrol SistemiSilo kontrol sistemi, özellikle silobas ile dolum yapılan çimento silolarında kullanılmaktadır. Silonun dolum işlemini kontrol eder. Silo doldurulurken otomatik olarak gerekli güvenlik önlemlerini alır gerektiğinde kullanıcıyı uyarır. Silo filtresi, seviye sensörleri, basınç sensörleri, silobasın elektrik prizleri, alarm, pinch valf bu sisteme bağlıdır.

Silobas ile çimento silosu dolumu

Pinch Valf

Elastik vana, pinç valf veya pinch valve adı da verilen ekipman, silonun silobas dolum borusu üzerine takılmaktadır. Silobas ile silo dolumu sırasında kullanılmaktadır. Silo dolum borusunu açıp kapatmak amacıyla kullanılmaktadır. Silo dolduğu zaman veya silo içerisinde aşırı basınç oluştuğu zaman silo dolum borusunu kapatarak silonun daha fazla malzeme ve basınçlı hava ile dolmasını engellemekte, işletmenin güvenliğini sağlamaktadır.
Silobas dolum pinnç valf
Endüstriyel Çözümler

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Vidalı Kriko

Özel Tasarımlı Makinalar

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.