Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   ÜRÜNLER

 
Endüstriyel Çözümler    

Pnömatik Taşıma

Pneumatic Transportation Systems

Filtreleme Sistemi Toz Toplama Sistemi 

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Hammadde taşıma ve dozajlama sistemleri toz veya tanecik yapılı katı akışkan malzemelerin taşınmasını,  yükleme, boşaltma, tartım, dozajlama ve dolum işlemlerinin yapılmasını sağlarlar. Gıda, çimento, plastik ve kimya ürünleri bu sistemler ile taşınabilmektedir. Toz ve granül halinde hammaddelerin dolum, boşaltım, transport ve dozajlama işlemleri mekanik konveyörler, hava basıncı veya vakum yardımı ile yapılmaktadır.

Havalı Taşıma Sistemleri

Pnömatik taşıma adı da verilen havalı taşıma ve dozajlama sistemleri toz veya tanecik yapılı katı akışkan malzemelerin taşınmasını, yükleme, boşaltma ve dolum işlemlerinin yapılmasını sağlarlar. Gıda, çimento, plastik ve kimya ürünleri bu sistemler ile taşınabilmektedir. Toz ve granül halinde hammaddelerin dolum, boşaltım, transport ve dozajlama işlemleri hava basıncı veya vakum yardımı ile yapılmaktadır.

Toz Toplama ve Filtreleme Sistemleri

Endüstriyel tesislerde ortama yayılan tozların filtrelenmesi, toplanması, depolanması ve bertaraf edilmesini sağlayan sistemler.

 

 

Ekipman ve Parça Üretimi ve Endüstriyel Hizmetler

Dişli

Hava Kilidi

Yönlendirme vanası

Dişli ve Redüktör

Düz, helis, sonsuz, konik, kramayer, triger dişliler, trapez vida, redüktör, güç aktarım sistemlerinin tasarım ve üretimi.

 

 

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Hücre tekeri, tahıl, gıda, toz, granül gibi malzemelerin akışını kontrol eder,  dozajlama yapar. Silo, bunker, havalı taşıma sistemleri gibi yapılara bağlanır.

 

Akış Kontrol, Yön Klepesi

Çeşitli endüstriyel uygulamalarda toz ve granül halindeki hammaddelerin akışını kontrol eden klepedir. Akışı durdurma, açma ve yön değiştirme işlevlerini görür.

Blower

Silo Ustu Toz Filtresi

Çuval Dökme Sistemi

Hava Körüğü, Blower

Hava körükleri, yüksek debili gazları 800 mBar basınç ve 500 mBar vakum ile taşıyabilmektedir. Pozitif yer değiştirmeli, dönen kanat tipli hava pompalarıdır. Atık su arıtımı, ULV, kültür balıkçılığı ve pnömatik taşıma sistemlerinde kullanılırlar.

 

 

Jet Filtre

Endüstriyel uygulamalarda toz tutma, hava ile malzemenin ayrılması işlevini gören filtredir. Pnömatik malzeme transportu uygulamalarında silobas ile malzeme dolumu yapılan silolarda oluşan hava basıncını tahliye etmek amacıyla kullanılır.  

Çuval Boşaltma Sistemi

Çuval veya torba içerisinde bulunan toz veya granül hammaddenin silo, mikser, helezon gibi proses ekipmanlarına aktarılmasını sağlar. Çuval boşaltma istasyonu, boşaltma sırasında oluşan tozu filtre sistemi ile toplar. Çalışma ortamında toz oluşmasını önler.  

Big bag boşaltma sistemi

Çimento silosu filtresi Silo Dolum Sistemi 

Big Bag Boşaltma Sistemi

Big bag içerisinde bulunan toz veya granül hammaddenin silo, mikser, helezon gibi proses ekipmanlarına aktarılmasını sağlar.

 

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör   Kamyon silobas dolum sistemi  Vidalı Kriko

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Vidalı Kriko

Vidalı krikolar, doğrusal hareket gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Herhangi bir yükün kaldırılmasında, mekanik bir parçanın çekilmesinde, makina aksamlarının çalışma mesafelerinin ayarlanmasında vidalı krikodan yararlanılmaktadır.

Yazılım Geliştirme

Makina, mekanizma robotik  

Yazılım Geliştirme Hizmetleri

Endüstriyel uygulamalar, servo, step motor ile çok eksenli hareket uygulamaları, grafik tabanlı tasarım yazılımları geliştirme faaliyetleri.

 

Özel Tasarımlı Makinalar

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre geliştirilip üretilen makinalar ve mekanizmaların tasarımı, üretimi ve montajı. Bilgisayar ve PLC kontrollü mekanik, otomasyon sistemlerinin tasarımı ve üretimi. Step ve servo motorlu, çok eksenli mekanizmalar, elektromekanik sistemler. Mekanik test, veri toplama cihazları ve yazılımlarının tasarım ve üretimi

 
 

Endüstriyel Çözümler

Hammadde Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Silo Ekipmanları

Silo Kontrol Sistemi

Helezon Konveyör

Dolum Körüğü

Vidalı Kriko

Özel Tasarımlı Makinalar

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.